Rezervace termínu na rok 2024

Jediný způsob, jak dělat skvělou práci, je milovat, co děláte.

 

Milí snoubenci,

Abych se Vám trochu představil, jmenuji se Vratislav Jenšík a jsem z Prahy, ale jezdím fotografovat svatební dny po celé ČR. Už několik let pracuji jako svatební fotograf a je to opravdu práce snů! Jak rád říkám, mám tu nejlepší práci na světě, protože díky ní mohu zažívat a zachytit ty nejkrásnější okamžiky štěstí a lásky :) Každý rok můžu poznávat nové a zamilované páry na jejich velkém dni ;) Vždy se snažím ke všem klientům (budoucím manželům) přistupovat s pokorou a i když jsem fotil už opravdu mnoho svateb, snažím se ke každé přistupovat tak, jako by to byla moje první :)


Uvědomuji si totiž, že svatebních fotografů je opravdu hodně a to, že se snoubenci rozhodnou zrovna pro mě, je pro mě čest a vždycky jim moc děkuji za důvěru ve mě vloženou. Pokaždé se snažím zachytit svatební den, jak nejlépe dovedu a vnést do něj moje nápady a třeba i trochu jiné pojetí svatebních fotografií, aby bylo něčím jiné a originální. Ale zároveň nenarušovat průběh samotného dne svou přítomností. Myslím si, že fotograf by měl být na svatbě co nejméně nápadný, ale zároveň by měl zachytit každý okamžik, jak se skutečně stal a ne ho nějak uměle vyvolávat. Pak jsou fotografie o to krásnější  :)

Díky tomu jsem schopen zdokumentovat vaši svatbu takovou, jakou jste ji chtěli mít vy a ne jakou si ji představoval fotograf :) 

LÁSKA

JE

ODPOVĚĎ

JE MI JEDNO JESTLI SI BERETE KLUKA NEBO HOLKU, JAKOU MÁTE BARVU KŮŽE, JAKÉHO JSTE VYZNÁNÍ, JESTLI JSTE MALÍ NEBO VELCÍ :)

 

JEDINÝM DŮLEŽITÝM FAKTEM PRO MĚ JE TO, ŽE SE MÁTE RÁDI :)

30 000 Kč

Detailní popis produktu

Koláčky se snědí, víno vypije, ale fotky Vám zůstanou a budou dělat radost celý život!

Pokusím se Vám sepsat vše, co u mě fotografování svatebního dne obsahuje. Mám to trochu jinak než ostatní fotografové. Nenabízím svatební balíčky, ale pouze celodenní fotografování.

Už kvůli příběhu celého svatebního dne. Líbí se mi dokumentovat od ranních příprav, kdy se z "obyčejné" slečny stává princezna pro vysněného prince, až po večerní uvolněnou náladu :) Skládám svůj foto svatební den téměř jako film, když se třeba po letech podíváte na svatební fotky, jako byste se v čase vrátili do samotného svatebního dne. A to mě hodně baví a naplňuje, proto nabízím fotografování jen celých svatebních dnů. 

Svatební den

- focení probíhá od ranních příprav nevěsty a ženicha (líčení, česání, oblékání nevěsty a ženicha a všechny zachycené momenty z ranních příprav) 

- fotografování celého svatebního obřadu

- skupinové foto s rodinou a všemi přáteli a kamarády

- stylizované portrétní fotografování novomanželů ( 15 - 20 min )

- zdokumentování svatebního oběda, krájení dortu 

- podvečerní portrétní stylizované fotografování novomanželů (krásné měkké světlo + foto s dýmovnicemi :) (15 - 20 min )

- večerní zábava, chytání svatební kytice, první novomanželský tanec.

- fotografování momentek a volné zábavy 


- večerní fotografování při západu sluníčka :) (15 - 20 )

- večerní foto novomanželů s prskavkami!

- Zapůjčení fotoaparátu Instax wide (fotokoutek) + vtipné rekvizity do něj :)

Svatební den dokumentujeme ve dvou!
 
Fotí se mnou moje asistentka Gabriela a na svatbě je zároveň k dispozici po celý den pro nevěstu. Dalo by se říct, že je i tak trochu koordinátorka ( když je potřeba cokoliv dozařídit, aby si novomanželé užili svůj pohádkový den ) Moc ráda si povídá s babičkama s rodiči snoubenců případně s domácími mazlíčky :)) Celkově vnese na svatební den klid a pohodu :) Dostanete tak fotografie z více úhlů nebo tam kde zrovna nemohu být já je právě Gabča. Troufnu si říct, že nám tak neuniknou žádné důležité momentky z Vašeho svatebního dne, které Vám pak bude dělat radost celý společný život :)
 
Výsledné fotografie jsou upravené a retušované. Dostanete je v krásné dárkové krabičce s leporelem, kde jsou tištěné momentky. Je to hezká památka a leporelo si pak můžete vystavit třeba doma na poličku a připomínat si Vaši svatbu napořád :)

Při svatebním dni vyfotím v průměru cca 10 000 fotek (někdy i více :) Z toho pečlivě několik dní vybírám finálních cca 500 fotografií, které následně projdou velmi pečlivou úpravou a retuší, včetně mých originálních presetů. ( zabarvení svatebních fotek)
 
Zakládám si na tom, aby moje/vaše svatební fotky byly trochu jiné než většiny ostatních a tím i pro Vás originální a i tak trochu exkluzivní :) 
 

V případě, že byste měli jakékoliv další otázky, moc rád se Vám pokusím na ně odpovědět, ať už tady po emailu nebo na telefonu +420 773 665 808

Přeji hezký den a když by Vás moje nabídka a vše co zahrnuje zaujala, moc rád si s Vámi naplánuji předsvatební schůzku ( případně videohovor) kde bychom se vzájemně poznali (což si myslím, že je hodně důležité, aby si snoubenci s fotografem sedli a byli jak se říká na stejné vlně :)
 
Případně bychom si řekli detaily svatebního dne, Vaše přání a požadavky. Předsvatební schůzky mám moc rád, protože poprvé poznám ty kterým s láskou budu vyprávět jejich svatební příběh prostřednictvím svých fotografii :)

A jak rád říkám "mojim" snoubencům, Váš příběh začíná právě tady, pojďme ho prožít společně.
 
Chci aby ve Vás i po letech fotografie vyvolaly znovu ty stejné emoce a dokázaly Vás vrátit do všech chvil, kdy jste se smáli, plakali, tančili a užívali si jeden druhého :)
 
Proto investujete do svých vzpomínek, které přetrvají a zůstanou!
 
S pozdravem
 

Vratislav Jenšík

 

  REFERENCE OD NEVĚST

 
Lepsi svatebni fotograf neni! Vrata je neskutecne prijemny clovek, ktery ma neobycnejny talent. Krasnejsi svatebni fotky nez dela Vrata jsem snad nevidela. Planovali jsme svatbu na posledni chvili a dali si tady poptavku na beremese a ozvalo se nam 20+ fotografu. Vybrali jsme Vratu, protoze jeho fotky vypadaji jak umelecke dilo a musim rict, ze i ty nase vypadaji opravdu uzasne. Na fotky od Vrati jsme dostali spoustu komplimentu - jak je fotograf sikovny a s jakou prirozenosti foti. Je opravdu nejlepsi!

 
Vráťa je nejen úžasný fotograf, ale i sympaťák, věčně se usmívající, který mezi vás na svatbě dokonale zapadne a stane se prostě kámošem, přirozenou součástí svatby :-) Na Vráťu je spolehnutí, přijel na svatbu s velkým předstihem, komunikace s ním i po svatbě probíhá skvěle, na přátelské úrovni, reaguje vždy rychle. A konečně se dostanu k fotkám. Nemohli jsme vybrat lepšího fotografa! Během svatby jsme o Vráťovi téměř nevěděli, chová se přirozeně, usmívá se a při focení novomanželských potrétovek jsme se i hodně nasmáli, a ačkoli bylo focení pro nás náročné, Vráťa nás hodně podporoval, říkal co máme dělat, vtipkoval, rozptyloval, takže díky němu jsme se uvolnili a vyšly z toho nakonec nádherné fotky. Následně při prohlížení fotek jsem měla slzy v očích, jak dojetím, tak radostí. Z fotek jsou cítit emoce, máme jak krásné momentky, tak krásné portrétovky. Vráťa je opravdu velký profesionál!
 
Původně jsem si vybrala pro svatební focení mladou fotografku, říkala jsem si: "Nerada se fotím, ta ženská to přeci jen tak nějak líp chápe, nebudu z ní tolik nervózní jako z chlapa...bla bla bla." Čtrnáct dní před svatbou bylo ale najednou všechno jinak a my museli změnit, jak místo konání, tak v návaznosti i fotografku. No jo, pořád jsem chtěla ženskou, ale když jsem náhodou narazila na Vráťovu práci, rozhodla jsem se to risknout s chlapem :) Po prvních minutách bylo jasný, že Vráťa je výhra v loterii :) Byl světlým bodem naší svatby. Byl všude a nikde. Focení s ním byla zábava. Žádné křečovité pózy. Dokonale zachycená atmosféra. Když mu dáte po svatbě dostatek nerušeného času, dostanete dokonalou vzpomínku na Váš den "D" :) Obrovské díky Vráťo ;)))
 
 
Doporučuju bomba fotografa, na kterého rádi vzpomínáme dodnes nejen my, ale i ostatní svatebčané. Vráťa je skvělej, pohodovej chlap s citem pro focení. Je opravdu spolehlivý- přestože byl od nás 4 hodiny autem, mohla jsem se na něj spolehnout a vše bylo v pořádku. Vnesl pozitivní atmosféru a klid. Nikdy jsem nevěřila, že při focení obřadu fotograf neruší tento zásadní moment, ale my jsme opravdu o Vráťovi vůbec nevěděli a byl skvělej. Fotky jsou parádní, focení s ním bylo přirozené, žádné umělé pozy. Jsem z něho vážně nadšená a rádi bychom ho měli u našich budoucích dalších zásadních momentů v životě. Vřele doporučuju, pokud chcete mít klidný den a krásné fotky :)
 
Katka
 
Přesně tady jsme našli našeho úžasného fotografa Vrátika. Fotograf s velkým F. Už na první schůzce jsme si řekli "tohle je on". Prožili jsem s ním celý náš svatební den a je to úžasný člověk, když nám pak přišli fotky, nevěřila jsem vlastním očím, že bych si ještě někdy mohla z opakovat naší svatbu, ale díky němu se tak stalo. Fotky jsou dokonalé, nádherné a mohla bych se tu rozplývat třeba ještě hod. Jsou plné citu, lásky a štěstí, přesně takhle by měl fotograf fungovat. Děkujeme za vše úžasňáci ;-)
 
 
Byl mi doporučen mou vizážistkou a po shlédnutí FB stránek jsem věděla, že právě on musí fotit naši svatbu. Do jeho fotek jsem se zamilovala na první pohled. Jakmile se mi do rukou dostaly fotky z naší svatby, neměla jsem slov. Fotky na které se nedá říct nic jiného než prostě WAU :) Všichni z našich fotek jsou nadšeni. Určitě to nebudou poslední fotky, které od něj budu chtít. Všem doporučuji
 
Deniska
 
Úžasný kamarádský přístup, ale hlavně krásné fotky. S Vráťou jsme se viděli na předsvatební schůzce, takže odpadla i počáteční nervozita. Focení s ním bylo naprosto pohodové, nenásilné, nevtíravé a neobtěžují, Vybrali jsme si ho díky jeho fotkám a referencím, a byla to ta nejlepší volba, kterou jsme mohli udělat. Takže doporučuji všem.
 
 
Děkujeme Vráťovi za krásné svatební fotky, máme opravdu krásnou vzpomínku na náš den. Vráťo byl od začátku po celý den super, chvílemi jsme o něm nevěděli, pohyboval se stále mezi námi a vše dokumentoval. Milý, přátelský a byla s ním i sranda. Moc dobře se nám s ním spolupracovalo, líp jsme si vybrat nemohli. Určitě doporučujeme! ☺️
 
 
Vášeň a zapálení pro focení bylo vidět hned,jakmile Vráťa dorazil.Nadšení a připravenost předčilo naše očekávání.Vybrat si Vráťu za fotografa na naší svatbě byla nejlepší volba,kterou jsme mohli udělat.Výborná domluva,skvělé nápady a nádherné fotografie.Vřele a moc rádi budeme doporučovat dál :-) 
 
Peťa
 
Fotky jsou nádherné, strašně moc děkuji :) Fotoaparátu se obvykle vyhýbám, ale pro tento den jsem udělala výjimku a výsledek stojí za to :D
 
 
Pan fotograf je opravdu profesionál. Dělá krásné "živé" fotky, kdy zachytí skutečnou svatbu, nikoliv stojící figuríny. Je velmi milý, vstřícný a má spoustu nápadů na krásné originální fotky. Mohu jen a jen DOPORUČIT!
 
 
Vráťa byl naprosto skvělý a celý den se nám perfektně věnoval, byly chvíle, kdy nás nechal, ať si děláme, co chceme a jen to dokumentoval, a jindy nám zase radil, jak zapózovat, kde udělat hezkou fotku atd. Líbily se nám naše nápady a vycházel nám vstříc. Byl milý a celý den pohotový. Fotky jsou nádherné. Prostě profík!
 
 
Pro mě jedna z nejdůležitějších "položek" na svatbě! Kvalitní fotograf je základ a my udělali skvělý výběr, doporučuji!!!
 
Lucka
 
profík s bezva nápady, splnil nám všechna přání a na maximum se nám věnoval celý svatební den

 

 

Ukázky ze svatebních dnů!

https://vratislav.smartslides.com/my-slideshow

 https://vratislav.smartslides.com/lucka-marek/

https://vratislav.smartslides.com/my-slideshow-2

https://vratislav.smartslides.com/tomas-katka

https://vratislav.smartslides.com/stodola-suska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dovolil jsem si sepsat takový můj článek, proč si myslím, že by si snoubenci měli připlatit za profesionálního fotografa. Kdybyste měli někdy čas a chuť, byl bych potěšen za přečtení :)

 

Zkušenosti profesionálních svatebních fotografů, aneb proč nestačí, aby Vám svatební den nafotil kamarád, co má taky zrcadlovku :) 

 

Zkušenosti umožňují předcházet situacím, které se na svatbách neuvěřitelně rychle mění a umožňují být na ně technicky připraven, ale i připraven po té stránce vizuálni, jako např. zvolit ideální sklo, úhel, vybrat zajímavou kompozici…Tzn. pokoušet se i o něco více, nabídnout jiný úhel pohledu. Kromě té technické a vizuální stránky, by na mnohých svatbách mohl být nápomocný s malou koordinací celé svatby. Kolikrát se stává, že novomanželé a svatebčané netuší, co se v daný okamžik má dít, kam se přesunout. Také by to měl být člověk, který se svatbou přirozeně splyne a novomanželé se např. v případě portrétního focení dokáží uvolnit.

Fotit svatbu je obrovská zodpovědnost a rozhodně to není místo, kde by si měl fotograf “zkoušet” své dovednosti v praxi. Během celého svatebního dne je jen pár momentů, které se dají případně zopakovat. Vše ostatní musí vyjít na první dobrou. Plno situací se odehraje během krátkého okamžiku a pokud fotograf včas nezareaguje, tyto jedinečné okamžiky navždy zmizí bez zachycení. A to je často fakt, který nejeden začínající fotograf podcení.

Focení svatby je jedna z nejtěžších disciplín. V jeden den musíte být schopni se proměnit ve fotografa portrétního, módního, produktového, dětského, eventového, krajinkáře a makro nadšence.

K tomu je samozřejmě potřebná špičková technika, která se rozhodně nevyznačí tím, že se fotograf dostaví na svatbu s tím největším zoomovým objektivem, ze kterého budou všichni paf.

Samozřejmě, obraz vytváří fotograf, ani nejlepší technika to za něj nevykouzlí, pokud to nemá v oku. Ale…právě na svatbě je možné zažít během jednoho dne obrovské množství světelných situací, které se mohou střídat i během několika minut. Fotograf je často nucen jít až na hranice možností svého vybavení, pokud chce zachovat autentickou atmosféru. Je odpovědný za to, jakou techniku používá a právě v těchto situacích se často oddělí vybavení amatérského fotografa od toho profesionálního.

Dalším důležitým bodem jsou zkušenosti fotografa. Svatební fotograf za svoji kariéru viděl s jistotou stovky svateb a ví přesně, co v jaké situaci může očekávat. Dokáže ji vyhodnotit a nestane se, aby u některého důležitého a zásadního okamžiku, který se během svatebního dne naskytne, nebyl připraven na místě a promeškal ho.

Díky svým zkušenostem Vám také může poradit s plánováním svatebního dne, harmonogramem a také doporučit osvědčené svatební dodavatele. Ve Váš velký den bude Vaší oporou a rádcem a i díky němu se budete cítit uvolněně a v dobrých rukou.

 

Právě kvůli celkové komplexnosti práce fotografa je dobré jeho zkušenosti nepodceňovat, ale na druhou stranu ani nijak nedémonizovat jako nějakou modlu. I začínající fotograf může vytvořit neskutečné a originální dílo a být u toho navíc uvolněný společník. Naopak profík s dlouholetou zkušeností má sice portfolio nabité skvělými snímky, ale ani to není záruka, že celková spolupráce s ním nebude přinejmenším hořkou třešní na svatebním dortu. Nejspolehlivější ukazatel je osobní schůzka a (případně) reference od někoho, komu můžeme věřit a jehož vkus i názory odpovídají i našim preferencím.

Svatební fotka je sice řemeslo, ale zároveň povýšené o umění a poměrně intimní vztah fotografa s klienty, proto vybírejte pečlivě a zdaleka ne jen na základě kvality fotek nebo ceny. Fotograf je trochu jako váš průvodce v jednom z nejdůležitějších dnů vašeho života, stojí za to mít vedle sebe nejen dobrého řemeslníka, ale především dobrého člověka. I tato vzpomínka se pak podepíše na vašem vnímání výsledných fotek. Stojí to za to hledání.

Proč jsou důležité zkušenosti svatebního fotografa? 

Dobrý svatební fotograf dělá dobré fotky. A dobrého fotografa dělají jeho zkušenosti. Paradoxní přitom je, že když si vyberete zkušeného „profíka“, nebo rovnou tým fotografů, ve svůj svatební den o nich takřka nebudete vědět. Nopak začínající, nezkušený nebo neprofesionální svatební fotograf, případně příbuzný či kamarád s větší či menším foťákem, vám Váš den dokáže nepěkně znepříjemnit.

A jak to, že dobře zvolený svatební fotograf bude skoro neviditelný? Má rozmanité zkušenosti ze stovek svateb, dobře ví, co na které svatbě fungovalo a na jiné ne. Poradí vám. Ví, kam si stoupnout, aby nepřekážel snoubencům, hostům a svým kolegům s fotoaparáty či kamerami. Dokáže odhadnout a číst časový harmonogram a předejít tomu, že na krásné novomanželské portréty nezbyde čas. Když se změní počasí a bude zbývat posledních 15 minut slunečních paprsků, slušně, ale důrazně vám řekne, že máte poslední šanci na prosluněné fotky. Krájení dortu totiž počká.

Se zkušeným fotografem se budete cítit dobře. Dá si s vámi totiž schůzku, na které se spřátelíte, potykáte si a poodhalíte vaše představy a očekávání. Na vaší svatbě tedy nebudou cizí fotografové, ale Vaši známí s foťáky a vy si budeme moci užívat zábavu s rodinou a hosty. Zkušený fotograf má dobrý přehled o organizaci svatby a nezřídka svatební organizátory zná osobně – snadno se společně vypořádají s nečekanými překvapenímí nebo nepřízni počasí. Dobrý svatební fotograf totiž má v rukávu „mokrou variantu“, na které se s vámi dohodl na předchozí schůzce.

Zkušenosti jsou vždy tím nejcennějším, nebojte se tedy připlatit si za služby zkušených profesionálů.