Rezervace termínu na rok 2021/2022

1 hodnocení
 

“LIDÉ DNES ZNAJÍ CENU VŠEHO, ALE HODNOTU NIČEHO.“

Oscar Wilde

 

Milí snoubenci,

Abych se Vám trochu představil, jmenuji se Vratislav Jenšík a pocházím z Tábora. Ale jezdím fotografovat svatební dny po celé ČR. Už několik let pracuji jako svatební fotograf a je to opravdu práce snů!  Každý rok můžu poznávat nové a zamilované páry na jejich velkém dni ;) Vždy se snažím ke všem klientům (budoucím manželům) přistupovat s pokorou a i když jsem fotil už opravdu mnoho svateb, snažím se ke každé přistupovat tak, jako by to byla moje první :)


Uvědomuji si totiž, že svatebních fotografů je opravdu hodně a to, že se snoubenci rozhodnou zrovna pro mě, je pro mě čest a vždycky jim moc děkuji za důvěru ve mě vloženou. Pokaždé se snažím zachytit svatební den, jak nejlépe dovedu a vnést do něj moje nápady a třeba i trochu jiné pojetí svatebních fotografií, aby bylo něčím jiné a originální. Ale zároveň nenarušovat průběh samotného dne svou přítomností. Myslím si, že fotograf by měl být na svatbě co nejméně nápadný, ale zároveň by měl zachytit každý okamžik, jak se skutečně stal a ne ho nějak uměle vyvolávat. Pak jsou fotografie o to krásnější  :)

Díky tomu jsem schopen zdokumentovat vaši svatbu takovou, jakou jste ji chtěli mít vy a ne jakou si ji představoval fotograf. 

Dostupnost Předobjednávka
28 000 Kč    
Kategorie Svatební fotografování
 

Koláčky se snědí, víno vypije, ale fotky Vám zůstanou a budou dělat radost celý život!

Pokusím se Vám sepsat vše, co u mě fotografování svatebního dne obsahuje. Mám to trochu jinak než ostatní fotografové. Nenabízím svatební balíčky, ale pouze celodenní fotografování.

Už kvůli příběhu celého svatebního dne. Líbí se mi dokumentovat od ranních příprav, kdy se z "obyčejné" slečny stává ta princezna pro vysněného prince, až po večerní uvolněnou náladu. Skládám svůj foto svatební den téměř jako film, když se třeba po letech podíváte na svatební fotky, jako byste se v čase vrátili do samotného svatebního dne. A to mě hodně baví a naplňuje, proto nabízím fotografování jen celých svatebních dnů. 

 

 VÁŠ PŘÍBĚH ZAČÍNÁ PRÁVĚ TADY, POJĎME HO PROŽÍT SPOLEČNĚ.

 

- focení probíhá od ranních příprav nevěsty a ženicha (líčení, česání, oblékání nevěsty a ženicha a všechny zachycené momenty z ranních příprav) 


- fotografování odjezdu a příjezdu na svatební obřad


- fotografování celého svatebního obřadu


- skupinové foto s rodinou a všemi přáteli a kamarády

  stylizované portrétní fotografování novomanželů (1.část) odpolední


- zdokumentování svatebního oběda, krájení dortu


- podvečerní portrétní stylizované fotografování novomanželů (2.část) (za jiného světla)

+ fotografování s dýmovnicemi


- večerní zábava, chytání svatební kytice, první novomanželský tanec


- fotografování momentek a volné zábavy


- večerní fotografování novomanželů (3.část) Krásné snímky při západu sluníčka!


- tanec


- dokumentování volné zábavy

 

- Zapůjčení fotoaparátu Instax wide + rekvizity

 

- Krásné letecké snímky z Dronu

 

- Fotografování novomanželů s prskavkami :)

 

-Zapůjčení fotokoutku + vtipné rekvizity do něj :)

 

Je to jen stručný popis, více informací bych Vám samozřejmě řekl telefonicky nebo na předsvatební schůzce.


Fotografie jsou upravené a retušované, připravené pro tisk, v nádherném dřevěném balení s USB diskem + přihrádkou na vytištěné fotografie a gravírováním Vašich jmen a s datumem svatby na dárkové krabičce.

Při svatebním dnu vyfotím cca 10 000 fotek z toho VELMI pečlivě vyberu finálních nejméně 500 TOP TOP fotografií, které následně projdou velmi pečlivou úpravou a retuší. Včetně originálních barev,  které si sám leta vytvářím.


V případě, že byste měli jakékoliv další otázky, moc rád Vám na ně odpovím :)

 

Chci aby ve vás i po letech fotografie vyvolaly znovu ty stejné emoce a dokázaly vás vrátit do všech chvil, kdy

jste se smáli, plakali, tančili a užívali si jeden druhého.

 

Proto investujete do svých vzpomínek, které přetrvají a zůstanou!

 

 

S pozdravem

 

Profesionální svatební fotograf

 

Vratislav Jenšík

 

BONUS

- 50 vytisknutých fotek!

 

- 30% sleva na fotoknihy od firmy https://www.kvalitnifotky.cz

 

 Ukázky ze svatebních dnů!

https://vratislav.smartslides.com/my-slideshow

 https://vratislav.smartslides.com/lucka-marek/

https://vratislav.smartslides.com/my-slideshow-2

https://vratislav.smartslides.com/tomas-katka

https://vratislav.smartslides.com/stodola-suska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dovolil jsem si sepsat takový můj článek, proč si myslím, že by si snoubenci měli připlatit za profesionálního fotografa. Kdybyste měli někdy čas a chuť, byl bych potěšen za přečtení :)

 

Zkušenosti profesionálních svatebních fotografů, aneb proč nestačí, aby Vám svatební den nafotil kamarád, co má taky zrcadlovku :) 

 

Zkušenosti umožňují předcházet situacím, které se na svatbách neuvěřitelně rychle mění a umožňují být na ně technicky připraven, ale i připraven po té stránce vizuálni, jako např. zvolit ideální sklo, úhel, vybrat zajímavou kompozici…Tzn. pokoušet se i o něco více, nabídnout jiný úhel pohledu. Kromě té technické a vizuální stránky, by na mnohých svatbách mohl být nápomocný s malou koordinací celé svatby. Kolikrát se stává, že novomanželé a svatebčané netuší, co se v daný okamžik má dít, kam se přesunout. Také by to měl být člověk, který se svatbou přirozeně splyne a novomanželé se např. v případě portrétního focení dokáží uvolnit.

Fotit svatbu je obrovská zodpovědnost a rozhodně to není místo, kde by si měl fotograf “zkoušet” své dovednosti v praxi. Během celého svatebního dne je jen pár momentů, které se dají případně zopakovat. Vše ostatní musí vyjít na první dobrou. Plno situací se odehraje během krátkého okamžiku a pokud fotograf včas nezareaguje, tyto jedinečné okamžiky navždy zmizí bez zachycení. A to je často fakt, který nejeden začínající fotograf podcení.

Focení svatby je jedna z nejtěžších disciplín. V jeden den musíte být schopni se proměnit ve fotografa portrétního, módního, produktového, dětského, eventového, krajinkáře a makro nadšence.

K tomu je samozřejmě potřebná špičková technika, která se rozhodně nevyznačí tím, že se fotograf dostaví na svatbu s tím největším zoomovým objektivem, ze kterého budou všichni paf.

Samozřejmě, obraz vytváří fotograf, ani nejlepší technika to za něj nevykouzlí, pokud to nemá v oku. Ale…právě na svatbě je možné zažít během jednoho dne obrovské množství světelných situací, které se mohou střídat i během několika minut. Fotograf je často nucen jít až na hranice možností svého vybavení, pokud chce zachovat autentickou atmosféru. Je odpovědný za to, jakou techniku používá a právě v těchto situacích se často oddělí vybavení amatérského fotografa od toho profesionálního.

Dalším důležitým bodem jsou zkušenosti fotografa. Svatební fotograf za svoji kariéru viděl s jistotou stovky svateb a ví přesně, co v jaké situaci může očekávat. Dokáže ji vyhodnotit a nestane se, aby u některého důležitého a zásadního okamžiku, který se během svatebního dne naskytne, nebyl připraven na místě a promeškal ho.

Díky svým zkušenostem Vám také může poradit s plánováním svatebního dne, harmonogramem a také doporučit osvědčené svatební dodavatele. Ve Váš velký den bude Vaší oporou a rádcem a i díky němu se budete cítit uvolněně a v dobrých rukou.

 

Právě kvůli celkové komplexnosti práce fotografa je dobré jeho zkušenosti nepodceňovat, ale na druhou stranu ani nijak nedémonizovat jako nějakou modlu. I začínající fotograf může vytvořit neskutečné a originální dílo a být u toho navíc uvolněný společník. Naopak profík s dlouholetou zkušeností má sice portfolio nabité skvělými snímky, ale ani to není záruka, že celková spolupráce s ním nebude přinejmenším hořkou třešní na svatebním dortu. Nejspolehlivější ukazatel je osobní schůzka a (případně) reference od někoho, komu můžeme věřit a jehož vkus i názory odpovídají i našim preferencím.

Svatební fotka je sice řemeslo, ale zároveň povýšené o umění a poměrně intimní vztah fotografa s klienty, proto vybírejte pečlivě a zdaleka ne jen na základě kvality fotek nebo ceny. Fotograf je trochu jako váš průvodce v jednom z nejdůležitějších dnů vašeho života, stojí za to mít vedle sebe nejen dobrého řemeslníka, ale především dobrého člověka. I tato vzpomínka se pak podepíše na vašem vnímání výsledných fotek. Stojí to za to hledání.

Proč jsou důležité zkušenosti svatebního fotografa? 

Dobrý svatební fotograf dělá dobré fotky. A dobrého fotografa dělají jeho zkušenosti. Paradoxní přitom je, že když si vyberete zkušeného „profíka“, nebo rovnou tým fotografů, ve svůj svatební den o nich takřka nebudete vědět. Nopak začínající, nezkušený nebo neprofesionální svatební fotograf, případně příbuzný či kamarád s větší či menším foťákem, vám Váš den dokáže nepěkně znepříjemnit.

A jak to, že dobře zvolený svatební fotograf bude skoro neviditelný? Má rozmanité zkušenosti ze stovek svateb, dobře ví, co na které svatbě fungovalo a na jiné ne. Poradí vám. Ví, kam si stoupnout, aby nepřekážel snoubencům, hostům a svým kolegům s fotoaparáty či kamerami. Dokáže odhadnout a číst časový harmonogram a předejít tomu, že na krásné novomanželské portréty nezbyde čas. Když se změní počasí a bude zbývat posledních 15 minut slunečních paprsků, slušně, ale důrazně vám řekne, že máte poslední šanci na prosluněné fotky. Krájení dortu totiž počká.

Se zkušeným fotografem se budete cítit dobře. Dá si s vámi totiž schůzku, na které se spřátelíte, potykáte si a poodhalíte vaše představy a očekávání. Na vaší svatbě tedy nebudou cizí fotografové, ale Vaši známí s foťáky a vy si budeme moci užívat zábavu s rodinou a hosty. Zkušený fotograf má dobrý přehled o organizaci svatby a nezřídka svatební organizátory zná osobně – snadno se společně vypořádají s nečekanými překvapenímí nebo nepřízni počasí. Dobrý svatební fotograf totiž má v rukávu „mokrou variantu“, na které se s vámi dohodl na předchozí schůzce.

Zkušenosti jsou vždy tím nejcennějším, nebojte se tedy připlatit si za služby zkušených profesionálů.